آرایش غلیظ

جلسه هنوز شروع نشده است . از هر دری سخن گفته می شود. یکی از اعضا که افکار دو آتشه ای دارد همه را مخاطب قرار می دهد و می گوید : دنیا عوض شده و مردانگی رنگ باخته است . خجالت نمی کشند حتی بی shajarianعفتیشان را در رسانه ها هم اعلام می کنند.
یکی می پرسد : برادر چه شده ،چه شنیده ای؟ می گوید : این پسر شجریان علنا اعلام کرده است که “آرایش غلیظ” را دوست دارد و آرایش می کند. بغل دستی او هم ادامه داد : اینها فکر می کنند که چون صدایشان خوب است می توانند هر بلایی را سر فرهنگ بیاورند !
عرض کردم شما به صحت اطلاعاتتان اطمینان دارید ؟ اولی گفت بله حتما خودم همین ساعت چهار قبل از جلسه در اینترنت خوانده ام و دومی اضافه کرد که : عکس او را هم گذاشته اند .
از هر طرف اظهار نظری می شد و حمله و دفاعی صورت می گرفت . در این فاصله در گوشی همراهم ” آرایش غلیظ ” را جستجو کردم . دیدم بله وجود دارد : همایون شجریان با آهنگسازی سهراب پورناظری موسیقی متن فیلم “آرایش غلیظ ” را پدید آورده اند که در جشنواره فجر هم شرکت دارد.
او بیان کرده است که موسیقی فیلم آرایش غلیظ را دوست دارد .وقتی موضوع را تعریف و خبر را به همگان نشان دادم تصور می فرمایید عکس العمل آن دو نفر چه بود ؟
اولی: اگر الان آرایش نکرده اند بعدا می کنند . دومی:به عکس نگاه کنید می فهمید که آرایش کرده است !
فقط می توان با حضرت مولانا همنوا شد و گفت :
چشم باز و گوش بازو وین عمی
حیرتم از چشم بندی خدا

۳ نظر براي “آرایش غلیظ”

 1. فتوحی گفت:

  از سطحی نگری ، از قضاوت ، از عیب دیگران جستن و یافتن به دورم استاد . ولی چه غریب است غربت
  ” انسان ریشه در خاک دارد چون گیاه ” و چه قدر ریشه را می جویم هنوز با آنکه از آن دورم .

 2. ابوالفتحي گفت:

  جناب آقاي خسروي همشهري عزيز نهاوندي خودم، سپاس از اين متن دفاعيه زيبايتان. درد امروز و يا شايد هميشه تاريخ مردمان اين كهم سرزمين تلاش در نفهميدن است. گمشده ما آگاهي و دانايي است.
  سپاستان

 3. مبنای خیلی از تصمیمات هم چنین اطلاعات و قضاوتی است. افسوس

نظر بدهيد