استخدام 200 بز

دیشب در یک گپ و کفت دوستانه صحبت از شرکت گوگل بود و بعضی نوآوری ها و رفتارهای خاص مدیران آن. بعضی از مدیران آن شرکت با آن که از ثروتمندان عالمند اما اتومبیل معمولی دهساله خود را سوار می شوند  و در پوشش و خوراک  خیلی مقتصدند و به شدت طرفدار طرحهای حفاظت از محیط زیست هستند. آنان برای کوتاه کردن چمن محوطه شرکت ۲۰۰ بز را به کار گرفته اند. ظریفی می گفت ما هم در بعضی کتابخانه هایمان برای وجین و انتخاب کتاب موش و گوسفند به کار می گیریم. اصل خبر را ببیند:”

بزرگترین موتور جستجوی دنیا در یک اقدام زیست محیطی 200 راس بز به منظور کوتاه کردن علفهای محوطه مقر اصلی خود در مانتین ویوو خریداری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این اقدام عجیب گوگل در راستای کاهش مصرف انرژی الکتریکی و کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام شده است. این 200 بز برخلاف ماشینهای چمن زنی برقی هیچ انرژی مصرف نمی کنند و با کمترین هزینه در کوتاه کردن علفهای محوطه شرکت گوگل در کالیفرنیا کمک می کنند.

رئیس این بزها یک سگ گله است که برای این کار متخصص شده است.

براساس گزارش رویترز، بزهای استخدام شده از سوی گوگل علاوه بر حفظ چمنزار در شرایط خوب، خطر آتش سوزی را کاهش می دهند.

در حقیقت آب و هوای خشک کالیفرنیا همه ساله منجر به آتش سوزیهای وسیعی در علفزارهای این ایالت می شود و مشکلاتی جدی را برای ساکنان این منطقه ایجاد می کنند. استخدام این بزها اولین اقدام زیست محیطی گوگل در ایالت کالیفرنیا نیست به طوری که ماه مارس گذشته شرکت مانتین ویوو اعلام کرد که به زودی رایانه رایگانی با عنوان “پاور متر” را عرضه خواهد کرد. این رایانه توانایی بررسی مصرف انرژی الکتریکی ساکنان منطقه را دارد.{به نقا از خبرگزاری انتخاب”

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت 1388ساعت 4:56  توسط فریبرز خسروی

نظر بدهيد