شایعه

حجم شایعاتی که این روزها در جامعه جریان دارد بسیار بیشتر از آستانه تحمل یک فرد عادی است. این عبور از آستانه تحمل ، اختلالات روانی و تنش های رفتاری را به ارمغان می آورد. هر قدر وسائل ارتباط جمعی از شفافیت کمتری برخوردار باشند و نتوانند و یا نخواهند آیینه وار حقایق را منعکس نمایند  ، شایعه جایگاه رفیعتری می یابد و اختلالات و تنشها هم اضافه تر می شود.

اثری  از گرزگورز  زوموسکی کاریکاتوریست هلندی

۶ نظر براي “شایعه”

 1. فتوحي گفت:

  به نظر شخصي من هم بايد حقيقت و واقعيت بدون هيچ پرده و يا مصلحت انديشي اعلام شود چون زماني كه يك واقعيت از زبان غير شنيده مي شود اعتمادي در انسان ايجاد مي كند كه شكستن اش سخت است .

  خانواده جامعه كوچكي است كه اگر والدين دروغ بگويند و حقايق زندگي را مطرح نكنند فرزند براي يافتن حقيقت به غير پناه مي برد و از كجا معلوم كه غير خير و صلاح او را بخواهد

  من بعضي از سوالهاي پسرم را پاسخ نمي دهم و مي گويم بگذار بزرگتر شوي و آن وقت بيشتر مي تواني تعمق كني ولي سعي كرده ام هرگز دروغ به او نگويم چرا كه از بي اعتمادي او نسبت به خودم هميشه هراس دارم .

  گفتن حقايق تلخ و شفاف بهتر از تزوير و ريا است .اگر انسان مرتب دروغ بگويد حرف راستش نيز براي ديگران دروغ تصور مي شود و دلسوزي اش نيز مكر و حيله به نظر مي آيد .به انسان دروغگو هيچ كس تكيه نمي كند و…

 2. ناشناس گفت:

  هرچقدر هم که شایعه بزرگتر باشه انها که اهل معرفت هستند می توانند بفهمند چی دورغه چی راسته
  دیگر حنا… رنگ نداره

  آهن و فولاد از یک کوره می ­آیند برون آن یکی شمشیر گردد دیگری نعل خر است

 3. ناشناس گفت:

  عکس بسیار جالبی انتخاب کرده اید که خود بیانگر همه چیز است.
  ممنون

 4. کتابدار امروز گفت:

  دلیل سلب اعتمادها نیز به نظر من همین است….

 5. با تشکر از کاریکاتور و مطالب خوبتان

 6. نیلپر گفت:

  نقاشی زیبایی هست

نظر بدهيد